"Zatańcz razem z Rafałem Maserakiem" to cykl warsztatów tanecznych i doskonała propozycja aktywnej formy spędzenia czasu w gronie rodzinnym, skierowana nie tylko do pasjonatów tańca. To także nietypowy i nowoczesny sposób wspólnego podróżowania. Widzowie razem z prowadzącym, w niecodzienny sposób poznają najsłynniejsze tańce świata oraz poszerzą swoją wiedzę na temat odległych krajów i ich kultur. W produkcji wziął udział znany z wielu programów telewizyjnych, tancerz międzynarodowej klasy "S, uczestnik 22 edycji i dwukrotny zwycięzca programu "Taniec z Gwiazdami", Rafał Maserak.

"Koncepcja stworzenia tanecznego cyklu edukacyjnego powstała podczas lockdownu. Ludzie zostali odcięci od wszelkich aktywności, nie tylko tanecznych. Postanowiłem wyjść im naprzeciw i dać możliwość nauki tańca w domu. Dzięki możliwościom cyfrowym jakimi dysponujemy, mogę dzielić się swoją wiedzą ze wszystkimi którzy kochają taniec i oczywiście mają dostęp do internetu"- Rafał Maserak, pomysłodawca i prowadzący cykl warsztatów.

Produkcja została przygotowana w multimedialnym studiu, wyposażonym w niezwykle nowoczesne rozwiązania technologiczne, co znacznie wyróżnia ją na tle dotychczasowych programów edukacyjno-rozrywkowych, a także gwarantuje doznania na najwyższym poziomie. Każdy z planowanych odcinków przeniesie uczestników w inną stronę świata. W tej edycji udostępniamy Państwu wybrane lekcje. W kolejnych etapach odbędziemy prawdziwą podróż dookoła świata, a dziś zapraszamy w podróż na Kubę.

DLACZEGO SALSA?

Salsa to jeden z najpopularniejszych tańców na świecie, jest mieszanką rytmów kubańskich i karaibskich z elementami muzyki jazzowej i rozrywkowej. Taniec ten pojawił się na Kubie w latach 40. Jednym ze stylów tego tańca jest Salsa Cubana, czyli salsa kubańska, która narodziła się na Kubie i wśród kubańskich emigrantów w USA. Podobno charakterystyczny krótki krok salsy to efekt tanecznych ruchów niewolników, których nogi spętane były łańcuchami.

SALSA DLA KAŻDEGO

Jednym z sekretów popularności salsy jest fakt, że salsę może tańczyć każdy. Podstawy tego gorącego tańca nie są trudne, ale na pewno konieczne do opanowania, zanim przejdziemy do kolejnych, trudniejszych kroków. Nie ma też ograniczeń, jeśli chodzi o muzykę – taniec ten pasuje do różnych gatunków. Salsę można tańczyć solo i w parach, taniec ten zachęca również do odważnych improwizacji!

SALSA KUBANA

Nikt dokładnie nie wie, kiedy i dlaczego zaczęto nazywać wiele różnych gatunków muzyki i tańca kubańskiego „salsą”. Salsa jest bowiem tańcem eklektycznym, swobodnie łączy różne style taneczne, rytmy i dźwięki, jest pełna ekspresji, energii i wyzwala pozytywne emocje. Dziś Salsa jest modna na całym świecie, a najczęściej tańczoną jest właśnie jej kubańska odmiana. Właśnie w salsie kubańskiej występuje najwięcej figur tanecznych, są to m.in. arriba, abajo, giro, al centro, chica, chico, dame, vacilala, vacilala pa’arriba, enchufla, enchufla doble, policia, beso, sombrero, sombrero complicado.

GORĄCA WYSPA

Kuba to największa z wysp karaibskich, nazywana również gorącą wyspą. Na początku lat 50 XX wieku zamieniła się w mekkę turystów. Tętniąca życiem stolica Kuby – Hawana, oferowała bogatym turystom z Ameryki rozrywkę na najwyższym poziomie. Rozliczna sieć wytwornych klubów i kasyn – sprawiła, że Hawana stała się głównym centrum rozrywkowym i turystycznym.

MAGIA KUBY

Dziś Kuba oferuje turystom wszystko to, czego potrzebują. Nowoczesne hotele, zaciszne uliczki, piękne plaże, ciepły przyjemny klimat i pewną dozę tajemniczości. Nawet najbardziej wymagający turysta znajdzie tu coś dla siebie, a spędzony na wyspie czas na zawsze pozostawi wspomnienia. Do tego magia tańca i dźwięków spowoduje, że podróż na Kubę pozostanie niezapomnianym przeżyciem.